Postup kotvení hromosvodu do zateplení. Video návod.

Jak správně a pevně ukotvit hromosvod do zateplené fasády a bez tepelného mostu? S pomocí FID hmoždinky a podpěry hromosvodu do polystyrenu. Podrobný postup ve videu.

Obrázek 1 pro článek Postup kotvení hromosvodu do zateplení. Video návod.

Dobrý den,

po zhotovení zateplení fasády a finální omítky často stavebnící řeši připevnění řady prvků na fasádu. Jak už na tomto webu bylo nezčetněkrát uvedeno, každý zásah do systému může systém degradovat, způsobit případné zatékání vody, tepelné mosty, nebo esteticky degradovat povrch nové, pěkné fasády.

Stejné je to v případě hromosvodu. Hromosvod se na fasádu připevňuje až po dokončení všech prací, a je proto nutné aby jeho instalace nenarušila celek, ale funkčně a esteticky ho doplnila.

Se zateplováním staveb máme dlouholeté zkušenosti a za tu dobu se nám osvědčil způsob připevnění hromosvodu na FID hmoždinku s podpěrou pro hromosvod.

FID hmoždinka se jednoduše zašroubuje do polystyrenu přes armovací vrstvu s perlinkou a následnou finální omítkou. Do FID hmoždinky se s pomocí nerezového vrutu 6x80 mm připevní podpěra vedení hromosvodu.

Do takto nachystané podpěry se už jen nacvakne svodový drát a je hotovo. Uchycení je dvoupolohové a je tedy vhodné pro dráty průměru 8 a 10 mm.

Na spoj hmoždinky a systému doporučujeme dodatečně nanést transparentní polyuretanový tmel. Spoj tak bude dostatečně utěsněn před vniknutím vody do systémového souvrství.

Hromosvodový drát doporučujeme kotvit po 80 - 100 cm.

Největší výhodou tohoto způsobu je jeho snadná proveditelnost. V podstatě vám k tomu bude stačit pouze šroubovák a trochu zručnosti. Názornou ukázku kotvení ukazujeme ve videu.

 

Potřebujete ukotvit hromosvod do zateplení?

Set pro kotvení hromosvodu do zateplení držíme trvale skladem v našem eshopu.

Prohlédnout produkt
Zofík
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše