Projekt zateplení bytového domu s dotací IROP | Brno Langrova

Předmětem projektové dokumentace bylo zateplení bytového domu na ul. Langrova v Brně, který byl postaven v roce 1970. Bytový dům prošel za dobu své životnosti modernizací a na původní čtyřpodlažní dům byla dostavěna v roce 1997 dvoupodlažní nástavba, do které byly navrženy čtyři nové mezonetové byty. Projektová dokumentace byla vypracována ve stupni pro stavební povolení (DSP) a pro výběr zhotovitele.

Hlavním cílem navržených stavebních úprav bylo snížení energetické náročnosti objektu. A to prostřednictvím zateplení obvodového pláště kontaktním zateplovacím systémem s grafitovým fasádním izolantem EPS tl. 140 mm, zateplení stropu nad nevytápěným přízemím KZS s fasádní izolant EPS 70F tl. 100 mm a minerální plstí tl. 100 mm. Částečnou opravou prošly i balkóny a navazující konstrukce zateplení.

Realizace byla provedena v roce 2017 a za tu dobu, jak dokazuje monitoring spotřeb, celkové náklady na vytápění domu byly reálně sníženy o cca 25 %. Na zateplení domu bylo žádáno o dotaci v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

  • Náklady na realizaci: 2,3 mil. Kč
  • Poskytnutá dotace z programu IROP: 600 tis. Kč

Zaujala vás realizace?

Máte zájem o podobné řešení pro Vaši stavbu? Sdělte nám své představy!

NEZÁVAZNĚ POPTAT
Zofík
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše