Projekt zateplení Bytového domu s vyřízením dotace NZÚ | Praha

Referenční ukázka bytového domu v Praze, který je součástí řadové bytové zástavby. Řešený bytový dům se nachází v Praze 4 – Braníku a cílem záměru bylo zateplení štítových stěn a snížení energetické náročnosti objektu.

Pětipodlažní bytový dům s obytným suterénem a půdou má konstrukční systém stěnový, zděný z cihel plných pálených a částečně z cihel děrovaných.  Zateplení obvodového pláště včetně vikýřů bylo provedeno kompozitním tepelně izolačním systémem ETICS ve specifikaci:

  • penetrace na zvýšení přídržnosti povrchových úprav k podkladu
  • lepící a stěrková hmota
  • izolant – minerální vata v deskách v tloušťce 150 mm mechanicky kotvený do nosné konstrukce
  • Strop v nevytápěných místnostech suterénu byl zateplen kontaktním zateplovacím systémem s minerální vatou v deskách v tl. 100 mm
  • Strop nad posledním nevytápěným podlažím byl zateplen tepelnou izolací EPS 100 tl. 300 mm s pochůznou úpravou

Projektová dokumentace byla vypracována ve stupni pro stavební povolení (DSP) a zároveň i jako odborný posudek. Na zateplení domu bylo žádáno o dotaci v rámci dotačního titulu Nová zelená úsporám pro oblast A – Snižování energetické náročnosti stávajících bytových domů.

Náklady na realizaci: 1,4 mil. Kč
Poskytnutá dotace z programu NZÚ: 212 tis Kč

Zaujala vás realizace?

Máte zájem o podobné řešení pro Vaši stavbu? Sdělte nám své představy!

NEZÁVAZNĚ POPTAT
Zofík
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše