Cena a přehledný rozpočet zateplení fasády | POLOŽKOVÝ ROZPOČET | 4#

Co vše obsahuje cena realizace zateplení fasády? Položkový rozpočet vám rozkryje všechny části, materiály a práce, které mají vliv na celkovou cenu zateplení.

Obrázek 1 pro článek Cena a přehledný rozpočet zateplení fasády | POLOŽKOVÝ ROZPOČET | 4#

V níže uvedených videích projdeme podrobně vše, co by měl obsahovat položkový rozpočet zateplení fasády. Podrobně zpracovaný rozpočet zateplení slouží při realizaci zateplení oběma stranám. Zákazník vidí přesně za co platí a z čeho se cena zateplení fasády skládá. Pro nás je zase tento rozpočet i možným podrobným plánem prací a všech prvků, na které nesmíme při realizaci zapomenout.

Pod článkem si můžete stáhnout ukázkový položkový rozpočet zateplení fasády (bez cen), který popisujeme v níže uvedených videích. Stejný, vyplněný položkový rozpočet obdrží naši zákazníci jako cenovou nabídku zateplení fasády.

ÚVODNÍ KAPITOLY POLOŽKOVÉHO ROZPOČTU ZATEPLENÍ FASÁDY:

Úvodní kapitoly rozpočtu zobrazují základní informace o dané zakázce. Určují jednotlivé strany zakázky: zákazník a zhotovitel. Dále zde najdete:

  • SEZNAM KAPITOL ROZPOČTU, který zobrazuje jednotlivé kapitoly rozpočtu, tak aby vše bylo přehledné
  • PŘEHLED FAKTURACE STAVBY
  • PŘEDVÝPOČET DOTACE NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM
  • DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE

LEŠENÍ | ZAŘÍZENÍ STAVENIŠTĚ | PŘÍPRAVA PODKLADU:

Cena realizace zateplení není pouze o ceně materiálu a pracích na samotném zateplení. Do ceny se vždy promítají všechny práce před, při i po realizaci zateplení. Mnohdy právě tyto informace některé firmy do nabídek nezahrnují a tím pádem podávají nepřesné informace o finální ceně. Položky jako montáž a demontáž lešení, úklid odpadu, dovoz a skladování materiálu a mnoho dalších tak či tak budete muset řešit. Je tedy dobré s těmito náklady počítat ještě před realizaci.

To stejné platí i v případě PŘÍPRAVY PODKLADU. Firma, která bude realizaci provádět by měla sama zhodnotit, zda je potřeba podklad před zateplením ošetřit, očistit popřípadě osekat starou omítku a zahrnout tyto práce do nabídky.


ÚPRAVY POVRCHU FASÁDY ZATEPLOVACÍM SYSTÉMEM:

Tato kapitola rozpočtu podrobně popisuje zvolený kontaktní zateplovací systém, materiálovou skladbu a všechny práce, které s tím souvisí.


PODBITÍ | PŘED-OKENNÍ ŽALUZIE | KOTVENÍ DO ZATEPLENÍ | FASÁDNÍ OBKLADY:

Náš položkový rozpočet řeší vše, co nějakým způsobem souvisí se zateplením fasády. Proto jsou zde zahrnuty kapitoly jako PODBITÍ, PŘED-OKENNÍ ŽALUZIE, KOTVENÍ DO ZATEPLENÍ, FASÁDNÍ OBKLADY. Všechny tyto oblasti mají své materiálové skladby a přidružené pracovní postupy, které vždy do rozpočtu zahrnujeme.


PARAPETY, KLEMPÍŘSKÉ PRVKY, ELEKTRO INSTALACE a DALŠÍ PRÁCE:

PARAPETY, KLEMPÍŘSKÉ PRVKY, ELEKTRO INSTALACE jsou důležitou součástí zateplovacího sytému. Mají vliv na funkčnost a taky životnost celého systému. V neposlední řadě ovlivňují i estetické vyznění fasády. Tohle vše musí být v rozpočtu a nabídce zateplení řešeno.


Všechny výše uvedené kapitoly a části rozpočtu zateplení fasády, které ve videích podrobně rozebíráme, tvoří výslednou cenu celé realizace zateplení. Vždy chtějte od realizační firmy co nejvíce těchto informací. Možností zateplení je dnes mnoho, fasádních materiálů taky. Proto by měl rozpočet obsahovat všechny tyto položky a ceny všech provedených prací. Jen tak docílíte kvalitního zateplení fasády, kde budete přesně vědět za co platíte.

Poptávka zateplení

Plánujete zateplení Vašeho domu? Zadejte nám nezávaznou poptávku.

Chci zadat poptávku
Zofík
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše