Cena a přehledný rozpočet zateplení fasády RD a BD | 1#

Jaká je cena zateplení fasády? Co vše by měl obsahovat podrobný rozpočet zateplení? Jaké nabídky od realizačních firem jsou relevantní a na které si dát pozor? Na tyto otázky vám odpovíme ve video seriálu na téma: CENA A ROZPOČET ZATEPLENÍ DOMU

Obrázek 1 pro článek Cena a přehledný rozpočet zateplení fasády RD a BD | 1#

Každý majitel rodinného domu nebo obyvatel bytového domu, který chce zateplit dům a vyřešit tepelné ztráty objektu, tepelné mosty a další problémy spojené se zateplení obálky domu si vždy spontánně položí tyto otázky (nebo alespoň některou z nich):

  • Kdo mi pomůže?
  • Jaké je nejvhodnější řešení?
  • Kolik to bude stát?
  • Jak dlouho bude trvat realizace?
  • Jaká je životnost a záruka?
  • Máte reference?

Moje doporučení, vždy chtějte mít od potencionálního realizátora zateplení domu odpovědi na všechny výše uvedené dotazy.

Na českém trhu je velké množství firem, které se zabývají realizací zateplení staveb, a při nekonkrétně zadané poptávce se vám přirozeně sejde také velké množství nabídek a řešení, názorů, materiálových variant a doporučení, které vám akorát zamotají hlavu.

Pak máte v hlavě jedinou otázku. A co je tedy nejlepší?

V této situaci NEDOPORUČUJI dát na nejlevnější cenu.

Každá nabídka má jinou strukturu a často i jiné výměry, protože každá firma má jinou výpočetní metodiku. Jak tedy postupovat dále?

Nejlepším řešením je mít připravenou projektovou dokumentaci zateplení stavby s navrženým řešení materiálových skladeb a tlouštěk zateplení od autorizovaného projektanta + energetický štítek stávajícího a budoucího zatepleného domu. Toto řešení pak použít jako zadávací podklad pro nacenění realizačních prací vybraným firmám z oboru, které mají prokazatelné reference.

V tomto případě se vám pak můžou sejít slušně vypracované nabídky a přehledné rozpočty zateplení domu na jedno projektem dané funkční řešení.

Už v projektové fázi se dají vyřešit detaily a grafické ztvárnění budoucí podoby domu, což je pro zákazníky a realizační firmy při výběrech odstínů omítek nové fasády vždy cenným podkladem.

V dnešní době se na zateplení rodinných a bytových domů dají jednoduše vyřídit podpůrné dotace z programu Nová zelená úsporám nebo IROP. Kde podkladem pro vyřízení dotace je vždy projektová dokumentace a energetický posudek.

Pokud o dotace nemáte zájem a nemáte žádné podklady, projekty k vašemu domu, je už ve hře pouze varianta zaměření fasády a připravení rozpočtu odbornou firmou, ve kterou máte důvěru.


VIDEO SERIÁL NA TÉMA CENA A PODROBNÝ ROZPOČET ZATEPLENÍ DOMU

V následujících dnech proto na našem BLOGU O ZATEPLOVÁNÍ postupně zveřejníme seriál na téma CENA A PODROBNÝ ROZPOČET ZATEPLENÍ DOMU, ve kterém vám představíme systém práce ZOFI fasády a naši rozpočtovou metodiku, postup, jak takový rozpočet zateplení fasády vzniká a co vše je v něm obsaženo.

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše