Dotace na zateplení pro bytové domy

Specializujeme se na kompletní vyřízení dotace pro zateplení starších bytových domů v programu NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM STANDARD.

Obrázek 1 pro článek Dotace na zateplení pro bytové domy

Jste vlastníkem staršího bytového domu a uvažujete nad:

  • zateplení (fasády, střechy, podlahy, stropu)
  • výměně otvorových prvků
  • stínící technika
  • zelené střechy
  • instalaci nového zdroje vytápění (tepelného čerpadla, kotle, kamna)
  • fotovoltaické systémy
  • solární ohřev vody
  • ekomobilita
  • řízené větrání
  • hospodaření s dešťovou a odpadní vodou

Podrobné informace o programu NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM STANDARD pro bytové domy ve vlastnictví SVJ a bytová družstva na stránkách ZDE.

Podrobné informace o programu NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM STANDARD pro bytové domy ve vlastnictví fyzických nebo právnických osob na stránkách ZDE.

 

ZOFI fasády s.r.o. v seznamu specialistů a dodavatelských firem Nová zelená úsporám najdete ZDE

Od roku 2010 jsme v tomto dotačním programu určenému pro celkové zateplení bytových domu úspěšně vyřídili a realizovali přes 30 zakázek.

Doposud jsme měli 100% úspěšnost u podaných žádostí, které byly schváleny a dotace po naší realizaci zateplení stavby byly následně všem proplaceny.

Rádi vám s vyřízením dotace pomůžeme a vše zajistíme. V případě zájmu provedeme následně kompletní realizaci zateplovacích prací.

Dotace na zateplení vyřizujeme pouze v regionech Ostrava, Olomouc, Zlín, Brno.

 

Odborný posudek a vyřízení dotace na bytový dům v základních krocích:

1. Studie:


Ve studii nastíníme stávající stav domu a navrhneme vhodná opatření. Již v této fázi však spolu s propočtem investičních nákladů vyčíslíme odhadovanou výši dotace. Hned v úvodu budete mít přehled o finanční náročnosti celého procesu.

 

2. Projektová dokumentace a odborný posudek


V rámci programu NZÚ u bytových domů zpracováváme odborný posudek a projektovou dokumentaci v jednom kroku. Odborný posudek je zásadním dokumentem pro získání dotace a pro realizaci opatření (v případě že není žádáno o dotaci zpětně).

Dle velikosti bytového domu a požadavkům stavebníka přizpůsobíme rozsah a stupeň PD. Nejčastější typem projektové dokumentace je dokumentace pro vydání stavebního povolení v rozsahu pro provádění stavby (DSP, DPS) včetně výkazu výměr a rozpočtu, ten je rozhodující pro výběr zhotovitele. Pokud se jedná o malý bytový dům, časté přání je pouze dokumentace DSP.

Nedílnou součástí dokumentace je dokladová část, která obnáší nepopulární výsledky jednání s dotčenými orgány nebo správci sítí. Tato část je automaticky součástí naší práce včetně vyřízení stavebního povolení.

 

3. Administrace (podání žádosti na SFŽP):


Dodáme Odborný posudek na SFŽP ČR (Státní fond životního prostředí ČR) a online jej zaregistrujeme. SFŽP ČR odborný posudek zkontroluje a jakmile žádost schválí, potvrdí tak akceptačním dopisem. V případě zájmu pro majitele domu provedeme výběrové řízení na dodavatele stavby. Pomůžeme jak se zadávacími podmínkami, tak i s vyhodnocením nabídek.

Jakmile vybereme realizační firmu, schválenou dotaci a máme vydáno i stavební povolení nic nebrání tomu, aby mohly započít stavební práce. Následně plyne doba 24 měsíců pro žadatele na realizaci navrhovaných opatření.

V případě, že se žádá zpětně na realizovaná opatření je možno ihned dokládat realizaci.

 

4. Doložení realizace:


Doložení realizace navrhovaných opatření za vás taktéž vyřizujeme my. Po řádném dokončení realizace shromáždíme všechny doklady, které odešleme na SFŽP. Jednou z podmínek doložení realizace je zpráva odborného stavebního dozoru, který pro vás také provedeme.

 

5. Vyplacení dotace:


SFŽP ČR zkontroluje zaslané doklady. Schválení dotace trvá 3 týdny. Pokud fond nebude mít připomínky, dotaci schválí a běží lhůta pro vyplacení dotace 3 týdny. Naše spolupráce končí vyplacením dotačních finančních prostředků na váš účet.

 

Máte zájem o naše dotační služby a chcete pomoci? Ozvěte se nám.

ZOFI

Ing. Michal Horecký

Obchodně technický zástupce
Ostrava, Zlín
horecky@zofi.cz
+420 778 030 464


Dušan Felkel

Obchodně technický zástupce
Olomouc, Brno
felkel@zofi.cz
+420 776 186 338

Máte zájem o vyřízení dotace pro váš bytový dům?

Zajistíme vám dotaci na zateplení domu v programu NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM

Ozvěte se nám!
Zofík
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše