Dotace pro rodinné domy

Projekty zateplení rodinných domů provádíme nejčastěji v souvislosti s dotačním titulem Nová zelená úsporám ve formě odborných posudků. Ty slouží pro získání dotace a rozdělujeme je dle oblasti použití:

Oblast podpory A:

Nejžádanější formou je odborný posudek pro oblast A snižování energetické náročnosti stávajících rodinných domů. Zde je možné žádat o podporu například na zateplení obálky budovy, zateplení podlah, stropu a střechy, výměnu oken, anebo na výstavbu zelených střech. Podporováno je i zpracování samotného odborného posudku.


Oblast podpory B:

Pro výstavbu nových rodinných domů je určena oblast podpory B: výstavba rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností. V případě, že zákazník má zájem o získání dotace v této oblasti, je nejvhodnější začít již ve fázi příprav a plánování projektové dokumentace pro stavební povolení, aby bylo možné dům tvarově i technicky přizpůsobit požadavkům dotačního titulu.


Oblast podpory C:

Často využívanou kategorií pro získání dotace je oblast podpory C : efektivní využití zdrojů energie. Zde je možné zahrnout výměnu starého neekologického zdroje tepla za zdroj s efektivním využitím energie, což může být například výměna kotle na tuhá paliva s horší než 3. emisní třídou, dále výměna lokálních topidel sloužící jako hlavní zdroj tepla nebo výměna elektrického vytápění. Podporované typy zdroje jsou například tepelná čerpadla, kotel na biomasu, kondenzační kotel nebo také napojení na soustavu zásobování teplem.

V rámci oblasti podpory C je dále podporována instalace solárních termických a fotovoltaických systémů do dokončených rodinných domů i do novostaveb, dále instalace systémů řízeného větrání se zpětným získáváním tepla do dokončených rodinných domů nebo podpora na využití tepla z odpadní vody.

 

Odborný posudek na Váš dům v základních krocích:

1. Definování záměru:

Jestliže máte v plánu zateplovat rodinný dům, postavit nový nebo provést některé z opatření snižující energetickou náročnost, napište nám nebo zavolejte. Připravte si prosím stručný přehled toho, co chcete realizovat, případně základní informace o domě, jako je adresa, fotografie nebo původní projektová dokumentace, zbývající dokumenty budeme již řešit individuálně.


2. Vyhodnocení záměru:

Probereme všechny možnosti a varianty, na které lze žádat o dotaci a stanovíme předběžnou výši dotace. V úvodu budete mít jasnou představu o tom, zda je pro vás program NZÚ správnou volbou.


3. Zpracování odborného posudku:

Zpracování odborného posudku je již prvním závazným krokem, který jasně definuje jednotlivá dohodnutá opatření. Skládá se ze stavební části, energetického hodnocení a je zásadním dokumentem pro získání dotace a pro realizaci opatření (v případě že není žádáno o dotaci zpětně).


4. Administrace (podání žádosti na SFŽP):

Dodáme Odborný posudek na SFŽP ČR (Státní fond životního prostředí ČR) a online jej zaregistrujeme. Zároveň posíláme jeden výtisk i vám. SFŽP ČR odborný posudek zkontroluje a jakmile žádost schválí, potvrdí tak akceptačním dopisem. Následně plyne doba 24 měsíců pro žadatele na realizaci navrhovaných opatření. V případě, že se žádá zpětně na realizovaná opatření je možno ihned dokládat realizaci.


5. Doložení realizace:

Doložení realizace navrhovaných opatření za Vás taktéž vyřizujeme my. Během a po realizace shromáždíme všechny doklady, které odešleme na SFŽP. Jednou z podmínek doložení realizace je zpráva odborného stavebního dozoru, který pro Vás také provedeme.


6. Vyplacení dotace:

SFŽP ČR zkontroluje zaslané doklady. Schválení dotace trvá 3 týdny. Pokud fond nebude mít připomínky, dotaci schválí a běží lhůta pro vyplacení dotace 3 týdny.

Máte jakýkoliv dotaz? Napište nám

V případě dotazů na realizaci zateplení, nám prosím do zprávy napište lokalitu, kde se vaše STAVBA nachází.

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše