Fasádní profily pro vytvoření rohů, koutů a nadpraží.

Video návod, jak správně vytvořit rohy, kouty a nadpraží na zateplené fasádě. Správná aplikace těchto profilů vám zaručí dlouhou životnost zateplení a správnou funkčnost celého systému.

Obrázek 1 pro článek Fasádní profily pro vytvoření rohů, koutů a nadpraží.

Správně vyřešené detaily jsou hlavní podmínkou pro dlouholetou životnost fasády. Jen použitím všech předepsaných profilů docílíté správné funkčnosti celého systému a oddálíte řadu vad, které mohou na fasádě vzniknout.

ROHOVÉ FASÁDNÍ PROFILY

Rohove profily zajišťují vyztužení všech vnějších rohů domu a svislých nároží otvorových prvků. Vyrábí se z PVC nebo hliníku s nakašírovanou skelnou tkaninou v rozměrech 10x10 cm, 10x15 cm pro nároží domu, 10x23 cm pro nároží ostění otvorových prvků. Dodávají se v délce 2 m, 2,5 m. Často mají označení LK PVC nebo LK Alu profil.

Profil se vkládá do předem natažené vrstvy stěrkového tmelu a následně se uhladí a srovná do roviny. Profil se osazuje vždy před natažením armovací tkaniny. Armovací tkanina u spoje profilů se musí překrývat o min. 100 mm. Profily se navzájem nepřekrývají, pouze se překrývá tkanina nakašírovaná na profilu. Rozdíl mezi hliníkovým a PVC profilem je pouze v materiálovém složení, použití obou profilů je stejné. Někteří pracovníci mají v oblibě PVC rohy kvůli jejich větší tuhosti a snadnější montáži a skladování, kde nejsou tak náchylné na zlomení nebo poškození jako hliníkové profily.

Hliníkový profil je křehký, lehčí a je oblíbený kvůli své snadné montáži a delší životnosti hliníku. Cenově jsou PVC rohy levnější. Naše firma pracuje v realizacích zateplení fasád jak s Al rohy tak s PVC rohy.


Výhody použití rohového profilu LK PVC nebo LK alu:

 • vyztužení rohů, hran a ostění oken nebo dveří
 • ochrana rohů proti mechanickému poškození
 • zabraňuje vzniku vlasových trhlin
 • vytvoření ideálně rovného rohu

V případě, že váš roh není v pravém úhlu, použijte speciální flexibilní roh LK BOX.


Pro vnitřní rohy a kouty je určen ROHOVÝ PROFIL S VNITŘNÍ TKANTINOU LK PVC

 

Okenní profily LTU, VLTU a LTDU

Okenní profil se osazuje na horní hranu ostění a zabraňuje stékání vody z plochy fasády k rámu okna. Voda skapává z okapového nosu profilu na parapet a k oknu se tak vůbec nedostává. Doporučuji tento profil osadit vždy. V minulosti se horní hrana ostění opatřovala rohovým profilem (což se děje na spoustě staveb dodnes), který není vhodný. LTU, VLTU a LTDU profily se vyrábí z PVC s nakašírovanou skelnou tkaninou v rozměrech 10x10cm. Dodávají se v délce 2m a 2,5m. Profil se vkládá do předem natažené vrstvy stěrkového tmelu a následně uhladí a srovná do roviny. Profil se osazuje vždy před natažením armovací tkaniny. Armovací tkanina u spoje profilů se musí překrývat o min. 100mm. Profily se navzájem nepřekrývají, pouze se překrývá tkanina nakašírovaná na profilu.


LTU okenní profil s nepřiznanou – podomítkovou okapnicí


VLTU okenní profil s přiznanou – viditelnou okapnicí


LTDU okenní profil s nepřiznanou – podomítkovou okapnicí

Použití - výhody:

 • tkanina je k profilu navařena - termospoj
 • vyztužení rohů ostění oken nebo dveří na horní hraně stav. otvoru
 • výrazný tvar okapnice zajišťuje dokonalý odvod vody ze systému, eliminuje vzlínání vody po horním ostění a případnéodmrzání omítky v zimním období
 • vyztužení rohů a odvod vody z balkonů nebo teras
 • ochrana rohů proti mechanickému poškození
 • zabraňuje vzniku vlasových trhlin
 • vytvoření ideální rovné hrany

Doporučujeme vám všechny tyto profily použit na vaši novou fasádu. Vyplatí se to.

Níže se můžete podívat na video návod aplikace těchto profilů.

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše