Kontaktní zateplovací systém. Co to je a z čeho se skládá?

Co je to kontaktní zateplovací systém ETICS? Z čeho se tento systém skládá a kdy je vhodné ho použít? Na vše odpovíme v našem novém seriálu.

Obrázek 1 pro článek Kontaktní zateplovací systém. Co to je a z čeho se skládá?

Kontaktní zateplovací systém je způsob zateplení, kdy je na zdivo domu napevno nalepen a přikotven izolační materiál. Kontaktní zateplení je velice stabilní a zajistí vašemu domu kvalitní tepelnou ochranu bez tepelných mostů.

Pro tento způsob zateplení se nejčastěji používají polystyrenové izolanty a izolanty z minerální vaty. Na trhu se objevuje i mnoho dalších moderních materiálů, o kterých už najdete v našem BLOGU samostatné články. Každý z těchto izolantů má své specifické vlastnosti a jejich vhodné použití je závislé na daném druhu stavby a použitého zdiva.

Ve videu níže najdete odpověď na to, co je to "KONTAKTNÍ ZATEPLOVACÍ SYSTÉM" a jak tyto systému rozdělujeme právě podle druhu izolačního materiálu.


KONTAKTNÍ ZATEPLOVACÍ SYSTÉM ETICS - DĚLENÍ DLE DRUHU IZOLANTU

 

Kontaktní zateplovací systém má pevně dané pravidla a materiálovou skladbu. Ucelená skladba kontaktního zateplení funguje jako jeden celek, který dokáže dlouhodobě chránit váš dům a tepelně zlepšovat vnitřní klima budovy.

Každý kontaktní zateplovací systém tak musí obsahovat izolační materiál, prvky pro kotvení, vytvoření výztužné vrstvy a následně finální ochranou povrchovou úpravu. Přesné skladba materiálů se pak mění v závislosti na druhu izolantu, typu budovy a zdiva a ceně.

Každá část certifikovaných zateplovacích systémů má své opodstatnění a a určitou funkci. Proto je vždy důležité dodržet přesnou skladbu navrženou výrobcem. Ve videu níže podrobně představujeme skladbu kontaktního zateplovací systému.


Z ČEHO SE SKLÁDÁ KONTAKTNÍ ZATEPLOVACÍ SYSTÉM?

Poptávka zateplení

Plánujete zateplení Vašeho domu? Zadejte nám nezávaznou poptávku.

Chci zadat poptávku
Zofík
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše