Projekt revitalizace bytového domu

Mezi našimi projekty je velká pozornost upřena na bytové domy a jejich obnovu neboli revitalizaci. Bydlení v bytových domech v naší zemi představuje stále nadpoloviční většinu a byť se tyto objekty opravují nebo zateplují masivně již řadu let, stále je spousta domů, které nebyly revitalizovány, a přitom to jejich stav vyžaduje.

V oblasti revitalizace, případně rekonstrukce bytových domů umíme naplánovat celý proces od začátku až do konce. To znamená od úvodní studie až po realizaci, a to včetně veškeré administrativy, která se týká také právě probíhajících dotačních titulů.

 

Revitalizace bytového domu v základních krocích:

1. Studie

Studie má v první fázi posoudit bytový dům jako celek, odhalit nedostatky stávajících konstrukcí, jejich poruchy, nastínit možná technická řešení a jednotlivá opatření finančně odhadnout. Součástí je také energetické posouzení stávajícího stavu s vyhodnocením a návrhem vhodných opatření, tj. návrh zateplení obálky domu a jednotlivých konstrukcí, výměny výplní otvorů, výměny zdroje tepla, případně doporučení instalace zařízení využívajících energii z obnovitelných zdrojů. Lidé žijící v domě tak získají přehlednou a srozumitelnou formou návod na obnovu jejich majetku.


2. Projektová dokumentace

Zásadním krokem k úspěšné revitalizaci bytového domu je právě projektová dokumentace. A to nejen pro stavební řízení (DSP), případně územní řízení, které jsou nezbytným podkladem pro samotné zahájení stavby, ale také ve stupni pro provádění stavby (DPS). Právě dokumentace pro provádění stavby podrobně řeší jednotlivé poruchy, nedostatky a jejich nápravu, podrobně předepisuje jednotlivé skladby, jejich návaznosti a jasným způsobem definuje způsob provádění jednotlivých konstrukcí. Rozpočet s výkazem výměr je pro dokumentace pro provádění stavby vždy automatickým krokem. V závěru zpracování projektové dokumentace je se stavebníky konzultováno barevné řešení fasády domu.

3. Realizace stavby

Pokud si to stavebník přeje, rádi se zúčastníme realizace jako autorský dozor. Můžeme dohlédnout jak na soulad s projektovou dokumentací, tak i na samotnou kvalitu provádění. Spolupracujeme s technickým dozorem stavebníka, dodavatelem stavby, případně ostatními účastníky stavebního procesu.


4. Dokončení revitalizace

Po dokončení samotné realizace stavby zajistíme vydání kolaudačního souhlasu, či rozhodnutí a v případě změn i vypracování projektové dokumentace skutečného provedení stavby.

 

Máte jakýkoliv dotaz? Napište nám

Na všechny dotazy odpovídáme během chvíle.

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše