Zakládací hliníkový profil pro správné založení zateplovacího systému.

Jak správně založit zateplovací systém pomocí hliníkové zakládací LOS lišty vám ukážeme v tomto VIDEU.

Obrázek 1 pro článek Zakládací hliníkový profil pro správné založení zateplovacího systému.

Založení zateplovacího systému na hliníkovou zakládací lištu je jedním z nejběžnějších způsobů založí zateplení. Díky hliníkovému profilu vytvoříte rovnou a pevnou spodní hranu zateplovacího systému s estetickým vzhledem a okapovou funkcí, důležitou pro správný odvod vody z fasády.

Hliníková zakládací lišta plní zároveň i protipožární ochranu izolantu a chrání systém proti vniknutí škůdců.

Důležité je použití všech materiálů, které k založení na hliníkovou lištu předepisují výrobci. Pro srovnání lišty do potřebné roviny je dobré použít vymezovací podložky a následně lištu připevnit natloukací hmoždinkou. Pro funkční spojení lišt mezi sebou je nutné použít PVC spojku LOS profilů.

Na správně namontovaný hliníkový profil následně ještě doporučujeme použít plastový okapový profil s tkaninou, který správně odvádí vodu z povrchu fasády a pomáhá správně propojit zakládací lištu a následnou armovací vrstvu. Spoj je tak pevný, funkční a nehrozí případné budoucí popraskání systému.

Celý postup založení, výhody použítí a další užitečné informace najdete ve VIDEU.

Potřebujete fasádní profily pro vaši stavbu?

Založení zateplení na hliníkovou zakládací lištu je jednoduché. Potřebné materiály vám rádi dodáme na vaši stavbu.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU
Zofík
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše