Zateplení fasády, cena za m2.

Cena zateplené fasády, cena za m2, odhady ceny za m2 zateplené fasády, to jsou ty nejčastější dotazy, které často dostáváme. Jsou tyto dotazy opravdu relevantní k dosažení kvalitního zateplení domu?

Obrázek 1 pro článek Zateplení fasády, cena za m2.

Zdravím Vás,

jelikož se denně setkávám nebo telefonuji s mnoha zákazníky, kteří mají zájem o nacenění materiálů nebo kompletní dodávky zateplené fasády, musel jsem zde napsat tento příspěvek.

Nedávno mne poptávala stavební firma na dodávku materiálů pro zateplení fasády rodinného domu. Víte, jak zněla jejich poptávka:

„Dobrý den, poptávám u Vás materiály pro zateplení fasády domu. Předesílám, že zde nejde o krásu, ale o cenu. Co se týká materiálu: nejlevnější polystyren fasádní bílý 100mm,hmoždinky 180mm kovový hřebík (plast se už v této délce láme), perlinka nejlevnější, lišty rohové + zakládací, stěrkové lepidlo klidně levný obojetník, povrchová úprava točená stačí akrylát zrno do 1,5mm.V případě příznivé ceny pro majitele by realizace byla ještě letos v zimě.“


Upřímně, chcete aby Vám taková firma dělala Vaši fasádu? V duchu si zkuste opravdu odpovědět. Jaký to ve Vás vzbuzuje pocit, jistotu, pocit kvality a funkčnosti? Co od toho do budoucna můžete očekávat?

Co můžete očekávat od lidí co Vám za každou cenu, aby měli nějakou práci, dali na fasádu nejlevnější polystyren neadekvátní tloušťky, hmoždinky s kovovým trnem bez zaslepovacích zátek, nějaké lepidlo obojetník, akrylátovou levnou omítku, která má po 2 letech tendenci plesnivět a ztrácí jas a práce chce provádět ještě v zimním období?

Toto je každodenní realita a takovéto firmy berou práci a zakázky firmám kvalitním a zodpovědným. Investoři pak ubíjejí takovými nabídkami ty korektní nabídky a pozastavují se na tom, kolik nemá taková firma zisku atd… Vždyť on mi to udělá o 400Kč /m2 levněji. Setkávám se s neuvěřitelným až nesmyslným tlakem na cenu materiálů a prací.

Dnes už vím, že kvalitní a funkční zateplení od zkušené firmy, která poskytuje garance, reference a záruku, se nemůže pohybovat pod 1000Kč/m2 s DPH. Tady je cena ještě vyšší.

Nepíšu zde o marži a zisku firem, ale o vstupních nákladech na kvalitní materiály a kvalitní odborné pracovníky, řádně postavené lešení a celkový dojem prací, výsledku a uklizené stavby po předání. Toto je obrázek jistoty a funkčnosti.

Níže jsem si dovolil pro laickou a odbornou veřejnost rozepsat ty opravdu reálné náklady na cenu zateplení fasády na 1m2 plochy. Jedná se o zateplovací systém z fasádního polystyrenu EPS70F tl.140mm s finální úpravou silikonová omítka.

Ceny jsou uvedeny s 15%DPH, které se vztahuje na realizace rodinných a bytových domů. Zde je započítána průměrná marže kvalitní a fungující firmy okolo 15-20%:
*** NÍŽE UVEDENÉ CENY JSOU POUZE ORIENTAČNÍ A NEVZTAHUJÍ SE K AKTUÁLNÍMU DATU ***

Tato tabulka neobsahuje položku přípravy podkladu (jeli to nutné), neobsahuje klempířské práce, zateplení soklu a další práce nutné pro zhotovení kvalitní fasády jako osazení hromosvodu, osazení větracích mřížek, osazení nových dvířek a rámu na elektrickou skříň nebo plynovou skříň.

A kde je nejnižší cena 1000-1300 Kč/m2 od nejlevnější firmy, která nabízí skladbu složenou z nesystémových materiálů a podivné stavební dělníky bez jakékoliv odbornosti a hlavně zodpovědnosti.

ANO toto je realita a víte jak tyto firmy fungují? Vše je bez dokladu, bez kontroly, bez záruky a jistoty, že taková fasáda Vám uspoří v budoucnu peníze za topení a vy na ni nebudete muset 20let sáhnout.


Pokud chcete na zateplení fasády ušetřit, a to za každou cenu, a zateplovat jen proto, aby jste měl zatepleno, tak prosím v takovém případě raději nezateplujte. Přitáhnete si do života jenom zbytečné problémy a další náklady.

Pokud je pro Vás zateplení fasády investice do kvalitního a pohodlného bydlení a tato investice Vám má přinést úsporu nákladů na vytápění a do budoucna šetřit Vaše peníze, tak vám doporučuji sehnat odborníka, který Vám poradí s návrhem zateplení domu, výpočtem tepelných ztrát a zateplení svěřit odborné firmě, co zateplení kvalitně provede.

Pak jistě dostanete za své peníze kvalitu, jistotu, funkčnost, životnost a úspory na topení.


Cena zateplené fasády, cena za m2, odhady ceny za m2 zateplené fasády to jsou ty nejčastější dotazy.

Zkuste se zeptat opačně. Kolik mi zateplení fasády přinese peněz za úspory na topení? Kdy se mi fasáda vrátí? Jak se mi zkvalitní bydlení, když dům zateplím 14cm než 10cm izolantem?

Věřím, že jsem Vás alespoň trochu navedl na myšlenku správného zateplení fasády a její ceny. Snažil jsem se vysvětlit, co cenu tvoří a co stojí kvalita a jistota se zárukou. Vím, že i ty nejlepší a nejdražší firmy jsou neomylné a chyby se prostě stávají. Vždy buďte při vyhodnocování nabídek objektivní a posuzujte je pečlivě.


Nejlevnější nemusí být pro Vás nejlepší.

Ještě bych rád zmínil na závěr tohoto článku v dnešní době stále častější realizaci fasády SVÉPOMOCÍ. Lidé si často nakoupí fasádní materiály, nechají si poradit a s kamarády nebo zednickým mistrem zateplení provedou. Osobně proti takovému postupu nic nemám, ale doporučuji si k takovému řešení zhotovení přivolat stavební dozor nebo si najmout partii dělníků, co se zateplováním fasád mají letité zkušenosti. Naše firma s takovými živnostníky dlouhodobě spolupracuje a dělají svému řemeslu dobré jméno. Buďte prosím u svépomocné realizace maximálně opatrní a obezřetní a přizvěte si na kontrolu a pomoc odborníka.

Nikdo z nás se nenaučil plavat nebo jezdit na kole za jeden den. U zateplování fasád to platí 3x.

Firma s prověřenými referencemi zateplení fasád

Poptávka zateplení

Plánujete zateplení Vašeho domu? Zadejte nám nezávaznou poptávku.

Chci zadat poptávku
Zofík
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše