8 - 10 cm izolantu na fasádu stačí. Nechci mít z oken střílny

S tímto tvrzením se setkáváme skoro při každé naší realizaci starších domů, kde už jsou dříve vyměněná okna za nová plastová, která jsou osazena v místě těch původních. Je opravdu 10 cm max nebo existují i jiné možnosti???

Obrázek 1 pro článek 8 - 10 cm izolantu na fasádu stačí. Nechci mít z oken střílny

8 až 10 cm izolantu na zateplení fasády musí stačit. Nechci mít z oken střílny. S tímto tvrzením se setkáváme skoro při každé naší realizaci starších domů, kde už jsou dříve vyměněná okna za nová plastová, která jsou osazena v místě těch původních. To znamená že ještě před samotným zateplení fasády je hloubka ostění okolo 10 - 15 cm. Obavám zákazníků se tedy v některých případech opravdu nedivíme. Když k tomuto stávajícímu ostění ještě připočteme třeba 15 cm nové fasádní izolace, opravdu se může hloubka ostění pohybovat okolo 30 cm. To dále ovlivňuje šířky parapetů a průnik světla do interiéru. U malých oken pak opravdu může dům působit jako bunkr se střílnami místo oken.

Už při plánování rekonstrukce domu a všech prvků, které nějak souvisí s fasádou, je potřeba mít vše dopředu promyšleno. Při výměně oken před zateplení je tedy nutné zohlední hloubku ostění a případně nová okna osadit tak, aby dodatečné zateplení neprohloubilo ostění. Stejně je tomu i u novostaveb, kde se běžně používá předsazená montáž oken.

Jak tento problém řešit, když už mám osazená okna a zateplení s polystyrenem by opravdu prohloubilo ostění? Dnes se na trhu objevuje mnoho izolačních materiálů, které mají výrazně lepší izolační schopnosti než třeba bílý polystyren. Tyto materiály tedy v menších tloušťkách dokáží izolovat stejně jako běžné izolanty. Známý je šedý grafitový polystyren, izolanty z fenolické pěny, nebo například newtherm systém s izolantem z PUR pěny.

Správné použití těchto izolantů vám pak dokáže s tímto problémem pomoci. A nejedná se pouze o ostění oken. Všechny místa, kde jste nějakým způsobem omezení prostorem mohou být při zateplování problematická. Už zmiňované ostění, balkony a lodžie, nebo třeba domy s nedostatečnou šířkou podbití a přesahem střechy.

Podrobně tento problém řešíme v přiloženém videu.

Roman Studený

 

Poptávka zateplení

Plánujete zateplení Vašeho domu? Zadejte nám nezávaznou poptávku.

Chci zadat poptávku
Zofík
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše