Realizace zateplení fasády nákupního centra Retail Park I Prostějov

V loňském roce jsme realizovali v našich regionech na Moravě a v Praze celkem 70 staveb. Jednalo se o rodinné domy, bytové domy, ale také o komerční objekty. Jedním z nich je nákupní centrum Retail Park I v Prostějově, jehož realizaci vám přiblížíme v tomto reportu.

Obrázek 1 pro článek Realizace zateplení fasády nákupního centra Retail Park I Prostějov

Stavbu, jíž předcházela dlouhá příprava, jsme zahájili v dubnu roku 2021. Před samotným zahájením realizace bylo nutné stavbu důkladně zaměřit, připravit staveniště a zajistit materiál.

Předmětem díla byly tyto práce:

  • provedení zateplení obálky komerčního objektu
  • výměna většiny oken a dveří
  • výměna střešních světlíků
  • výměna nového vedení hromosvodu
  • demontáž a zpětná montáž reklamních bannerů
  • oplechování na atice
  • zaizolování vstupních stříšek
  • zásobovací příjezdová rampa pro obchodní řetězec LIDL

Po předání staveniště jsme zahájili úkony nezbytné pro započetí realizace, které spočívají v přípravě samotného staveniště a zahrnují například objednání mobilního skladovacího kontejneru a závoz materiálu na předem určené zabezpečené místo na staveništi. Následně jsme postavili lešení, které jsme zabezpečili lešenářskými sítěmi a opatřili reklamními bannery, jak je u nás na každé stavbě standardem.

Nyní Vám přiblížíme samotnou realizaci

Provedení zateplení obálky komerčního objektu:

Nejprve jsme zakryli okenní a dveřní otvory, abychom zamezili jejich znečištění. Poté jsme fasádu očistili tlakovou vodou a následující den ji napenetrovali. Skladbu ETICS jsme provedli standardním způsobem v systému Ceresit Universal, tzn. nalepení izolantu na rámeček (3 buchty doprostřed), vyplnění spár montážní pěnou, zakotvení izolantu talířovými hmoždinkami Bravoll, přebroušení izolantu, montáž fasádních profilů, natažení armovací vrstvy, napenetrování a natažení silikonové omítky CT 74.

Dominantou této stavby je její barevné řešení, které kombinuje 2 barevné odstíny s ozdobnými pruhy.


Výměna většiny oken a dveří:

Součástí realizace byla také výměna většiny oken a dveří, které museli splňovat předepsané normy pro dotační program.

Výměna střešních světlíků:

Vzhledem k náročnosti této výměny střešních světlíků zde musela být z naší strany precizní příprava. Při této části realizace jsme museli hlavně zohlednit povětrnostní podmínky a počasí.

 

Výměna nového vedení hromosvodu:

Staré vedení hromosvodu jsme museli demontovat a na již provedeném novém KZS jsme namontovali nové vedení hromosvodu.

Demontáž a zpětná montáž reklamním bannerů:

Původní reklamní bannery již z velké části dosloužily, a proto bylo potřeba je vyměnit za nové. Provedli jsme tedy jejich demontáž a investor zajistil výrobu nových bannerů, které jsme osadili zpět.

Oplechování na atice:

Na původní atikový plech jsme navázali novým oplechováním pro správnou funkčnost a zabezpečení znehodnocení KZS.

Zaizolování vstupních stříšek:

Při realizaci zateplení jsme zjistili, že vstupní stříšky již dosloužily a je potřeba je opravit. Následně jsme tedy vytvořili nové zaizolování stříšek, vč. nových svodů a geigerů, které byly napojeny do stávající kanalizace.

Zásobovací příjezdová rampa pro obchodní řetězec LIDL:

Vzhledem k tomu, že se v nákupním centru otevřela nová prodejna obchodního řetězce LIDL, která neměla vlastní zásobovací rampu, součástí provedených prací bylo i její zhotovení. Práce spočívaly v bourání betonových panelů, vykopání zeminy, odvozu a recyklace odpadu, poté bylo potřeba podklad zhutnit, navozit štěrk, zhotovila se betonová deska a následně bylo provedeno položení obrubníků a zámkové dlažby. Jelikož se jedná o frekventované místo, museli jsme dbát zvýšené opatrnosti.

 

Prováděné práce byly rozsáhlé a vzhledem k tomu, že se nejednalo pouze o část zateplení, bylo nutné všechny kroky pečlivě naplánovat, aby na sebe jednotlivé práce plynule navazovaly. Celá realizace byla dokončena v říjnu, kdy jsme hotové dílo předali objednateli.

Další fotky a info z postupu této realizace naleznete ZDE

Tato akce pro nás byla novou výzvou, kterou jsme úspěšně zvládli a jsme tak připraveni čelit dalším podobným zakázkám tohoto typu, které nás budou v našem oboru posouvat výš a výš.

Autoři článku:

Rozpočty, příprava, odbyt staveb Monika Fridrišková, DiS.
Monika Zdařilová, DiS.
Rozpočty, příprava a odbyt staveb


Jan Kadlec
Odborné vedení staveb

Máte zájem o realizaci zateplení?

Zaujal vás náš postup realizace zateplení a hledáte podobné řešení?

VYPLNIT POPTÁVKU
Zofík
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše