Zpracování prvotní cenové nabídky, aneb jak správně vyplnit poptávkový formulář

Správně vyplněný poptávkový formulář nám pomůže k rychlému a přesnému vyhotovení prvotní cenové nabídky na zateplení domu. V tomto článku vám popíšeme stěžejní informace, které pro vytvoření nabídky potřebujeme znát.

Obrázek 1 pro článek Zpracování prvotní cenové nabídky, aneb jak správně vyplnit poptávkový formulář

Proč je pro nás důležité správně vyplnit poptávku?

Lidé se na nás často obrací s dotazem, jaká je cena za m2 zateplení. Vzhledem k tomu, že do výpočtu vstupuje mnoho faktorů a my ke každé kalkulaci přistupujeme individuálně, je pro nás téměř nereálné tuto otázku zodpovědět a to i vzhledem k neustálému vývoji cen na trhu.

V celkové ceně realizace zateplení se tak odráží například to, jaký izolant použijeme, v jaké lokalitě se vaše stavba nachází a spousta dalších faktorů. Proto je pro nás důležité, než k vám zamíří náš technik, abyste před sebou měli náš položkový rozpočet, kde jsou přesně popsány skladby materiálů, rozsah prací a ceny.

K tomu, abychom vám mohli vyhotovit prvotní nabídku, která vám pomůže se lépe zorientovat v cenách a použitých materiálech, potřebujeme získat co nejvíce informací o vaší stavbě. Jako vodítko ke správné kalkulaci slouží náš poptávkový formulář, kterým vás níže provedeme krok za krokem.

 

1. Kontaktní údaje

Prvním a základním údajem jsou kontaktní údaje. Po obdržení poptávky vám zavoláme, abychom si upřesnili informace ohledně cenění a domluvíme se na termínu, kdy můžete cenovou nabídku očekávat.

V této fázi často opětovně žádáme o podklady, které nebyly připojeny k poptávce a celý proces se tak prodlužuje, proto prosíme o spolupráci. Realizace zateplení fasád provádíme ve vybraných regionech, proto je pro nás důležité znát přesnou adresu stavby. Tyto informace jsou použity výhradně za účelem zpracování cenové nabídky.

2. Typ domu

U tohoto bodu potřebujeme vědět, zda se jedná o malý dům nebo větší stavbu, příp.bytový dům a s tím souvisí také stáří budovy. Tzn. pokud se jedná o novostavbu, většinou není nutné podklad před zateplením připravovat. V případě, že se zabýváme rekonstrukcí, musíme počítat s tím, že dům pravděpodobně již nějakou omítku má a podklad před zateplením se tak musí připravit.

3. Obvodové zdivo

Pokud se potřebujete poradit s výběrem vhodného izolantu, je pro nás zásadní znát druh a tloušťku obvodového zdiva. Na základě toho vám navrhneme správnou skladbu zateplení – izolant, lepidlo, talířové hmoždinky atd.

4. Zateplení soklové části domu

Zateplení soklové části by rozhodně mělo být součástí realizace. Pokud se teprve rozhodujete, zda soklovou část zateplit, můžeme vám do prvotní nabídky nacenit alespoň 30 cm plochy nad terénem (kvůli odstřikující srážkové vodě), abyste viděli cenu za m2 a zbytek plochy se dořeší dle skutečnosti po schůzce s naším technikem. Pokud máte projekt, plochu si sami spočítáme.


5. Zateplení obvodových stěn

Jak bylo uvedeno již v bodě 3., stěžejní pro výběr vhodného izolantu je druh a tloušťka zdiva, ze kterého je stavba postavena. Jedině tak můžeme navrhnout správnou skladbu zateplení a tloušťku izolantu, pokud nemáte systém zateplení již navržen od svého projektanta.


6. Předokenní žaluzie

V současné době jsou u novostaveb trendem předokenní žaluzie. Součástí naší cenové nabídky je tak příprava na žaluzie, proto potřebujeme vědět, na kterých oknech budou umístěny.

7. Rozměry a počty otvorů - oken a dveří

Pokud máte k dispozici projektovou dokumentaci, můžete tento bod přeskočit. V opačném případě prosíme o zaslání rozměrů oken a dveří ve formátu šířka x výška, abychom správně vypočítali plochu otvorů a délky fasádních profilů.


8. Připojení projektové dokumentace a fotek domu

Pokud máte jakoukoliv projektovou dokumentaci, její zaslání je pro nás vždy přínosem. Přispěje tak k vytvoření přesnější cenové nabídky. Taktéž prosíme o zaslání fotografií stavby, abychom pro představu viděli, jak stavba ve skutečnosti vypadá.

9. Předpokládané datum realizace prací

U tohoto bodu bychom potřebovali vědět, v jakém časovém horizontu plánujete stavbu uskutečnit. Vzhledem k tomu, že u některých materiálů musíme počítat s delšími termíny dodání, je potřeba celou realizaci dobře naplánovat a připravit.

10. Místo pro poznámky

Součástí nabídky jsou i klempířské práce, podbití střechy aj., proto nás určitě informujte o zamýšlených pracích. Pokud již víte, že od nás budete chtít vyřídit na klíč dotace NZÚ nebo o nich uvažujete, dejte nám prosím i tuto informaci. Do nabídky vám zahrneme předběžnou kalkulaci, která vám může usnadnit rozhodování.

Po vyplnění a zaslání poptávky se s vámi zkontaktujeme a v co nejbližším termínu vám zašleme cenovou nabídku. Pak už nic nebrání tomu, aby k vám přijel náš technik, který si dům přeměří, nabídku aktualizuje a připraví smlouvu k podpisu.

Děkujeme za Vaši spolupráci.

Autor článku:

Monika Zdařilová, DiS.
Rozpočty, příprava a odbyt staveb

Plánujete zateplení vašeho domu?

Vyplňte potřebné informace v našem poptávkovém formuláři a zbytek už nechte na nás!

VYPLNIT POPTÁVKU
Zofík
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše