Report z realizace zateplení fasády grafitovým polystyrenem Praha

Report z realizace zateplení fasády grafitovým polystyrenem v Praze. Zateplovací systém Ceresit Ceretherm Classic s grafitovým polystyrenem Styrotherm a silikonovou omítkou Ceresit CT 74.

Obrázek 1 pro článek Report z realizace zateplení fasády grafitovým polystyrenem Praha

Termín realizace: 9/2020

Zateplovací systém: Ceretherm Classic - izolant Styrotherm PLUS 70 tl.160 mm šedý

Adresa domu: Praha

Typ domu: Rodinný dům

Typ zdiva: cihla plná + porotherm

 

Zákazník nás oslovil na realizaci zateplení rodinného domu na Praze 10 Dubeč. Na schůzku se dostavil náš obchodní zástupce, domluvil tloušťky polystyrenu a udělal kompletní zaměření domu. Následně vypracoval nabídku pro investora a poslal mu ji.

Zákazník s nabídkou souhlasil a byl domluven termín realizace na 08.09 2020.

 

Na daný termín nástupu proběhlo stavění lešení a zakrytí vodorovných a svislých ploch.

Po přípravě staveniště se mohlo přejít k napenetrování podkladu. Byla použita osvedčená hloubková penetrace CERESIT CT 17. 

Po napenetrovaní se mohl začít vylepovat izolant. Na hlavní plochu domu byl použit Izolant Styrotherm 70 plus, šedý polystyren, tl. 160 mm.

Na soklovou část byl zvolen izolant Austrotherm XPS TOP P GK | EXTRUDOVANÝ POLYSTYREN tl. 100 mm. Na stěny u dvou vchodů do domu jsme zákazníkovi doporučili fenolickou pěnu z důvodu menšího zužení vchodové části.

Fenolická pěna u vstupu do domu:


Soklová část u země:

 

Po vylepení izolantu následovalo kotvení na kotvy fischer eco twist:

Po zapěnění spár a děr po kotvách se podklad přebrousil a mohlo se začít s armováním izolantu. Na lepení a následné armování se stěrkou používáme lepidlo CERESIT ct 85.

Po armování a namontování parapetu se povrch ještě přestěrkuje a přebrousí. Po veškerém stěrkování nastal malý problém mezi pur střešním panelem a izolantem, kde se objevilo několik vlhkých fleků.

Jako řešení jsme navrhli provrtání izolantu kolem střechy cca po 20 cm a následné propěnění pěnou. Tím se vyřešil styk mezi izolantem a střechou a problém byl vyřešen. Po vyřešení jsme mohli pokračovat.

Zákazník na začátku dostal vzorník barev, kde vybral odstíny barvy které nejprve necháme namíchat jako vzorek a tyto vzorky jsou samostatně nataženy na polystyrenovou desku.

Na této stavbě byly vybrány dva odstíny v barvě CT 74 1,5 mm - Africa 3 a Nebraska 2 a na spodní soklovou část Marmolit CT 77 - Morocco 6.

Nyní jsme mohli začít s natažením omítky.

Po natažení omítky jsme sundali veškeré fólie z oken a mohla proběhnout demontáž lešení. Poté se vše uklidilo a mohli jsme předat stavbu

Autor reportu:

Pavel Boháček
Odborné vedení staveb Praha a střední Čechy

Zaujal vás náš přístup k realizacím?

Máte zájem o podobné řešení pro vaši stavbu? Sdělte nám své představy!

Nezávazně poptat
Zofík
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše