Do 8 metrů výšky domu nemusím izolant dodatečně kotvit?

Do 8 metrů výšky domu nemusíš nalepený tepelný izolant dodatečně kotvit, ono to udrží! Jak je to s kotvením v praxi?

Obrázek 1 pro článek Do 8 metrů výšky domu nemusím izolant dodatečně kotvit?

Základem tohoto mýtu je snaha investorů a stavebních firem ušetřit. Zejména u nižších staveb a dnes velmi oblíbených bungalovech zlidověl názor, že není potřeba tyto nízké stavby dodatečně kotvit talířovou hmoždinkou.

Všichni certifikovaní dodavatelé zateplovacích systémů, vždy navrhují skladbu těchto systému s dodatečným kotvením. Hlavním důvodem je dodatečné zajištění tepelného izolantu proti termo-dynamickým změnám a působení sání větru na plochu zateplení fasády.

Existují i systémy, kdy se lze do 8 m výšky domu vyhnout dodatečnému kotvení. U těchto systémů je však nutné použít kvalitnější a dražší lepící hmoty, které mají lepší přilnavost k podkladu a k izolantu. Izolant pak musí být nalepen celoplošně.

Pokud tedy nechcete kotvit izolant na fasádu talířovou hmoždinkou, zvolte zateplovací systém, který je na toto řešení navržen a certifikován.

Roman Studený

Poptávka zateplení

Plánujete zateplení Vašeho domu? Zadejte nám nezávaznou poptávku.

Chci zadat poptávku
Zofík
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše