Lepení polystyrenu na buchty = provětrávané zateplení?

Když nalepíš polystyren na buchty, bude ti mezi izolantem a zdivem proudit vzduch a dům bude dýchat. Jedná se o jeden z nejvíce absurdních mýtů o zateplování, nebo opravdu docílíte provětrávaného zateplení fasády?

Obrázek 1 pro článek Lepení polystyrenu na buchty = provětrávané zateplení?

Tohle je jeden z nejvíce absurdních mýtů, který náš obor provází. Smutné je, že řada stavebníků takto opravdu izolační materiály lepí a věří tomu, že je zateplení prodyšné a celkově kvalitnější. Jedná se opravdový nesmysl, obrovskou chybu a naprosté porušení všech zásad montáže kontaktních zateplovacích systému ETICS.

Pravidla ETICS všech výrobců certifikovaných zateplovacích systémů jsou jasná. Izolant musí být na fasádu lepen vždy rámečkem po obvodu izolační desky a třemi buchtami ve středu desky. Docílíte tak celoplošného přilnutí desky k podkladu a jejímu hermetickému uzavření. Mezi izolantem a zdivem NESMÍ proudit vzduch!! Vzduch by právě v těchto místech zapříčinil vznik plísní, řas, nežádoucí vlhkosti a ochlazování zdiva. Tímto způsobem lepení opravdu neprovětráte dům, ale naopak nevyužijete naplno vlastnosti zateplovacího systému.

Opravdu tedy používejte doporučené postupy lepení izolačních materiálů, vyplatí se to.

Roman Studený

Poptávka zateplení

Plánujete zateplení Vašeho domu? Zadejte nám nezávaznou poptávku.

Chci zadat poptávku
Zofík
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše