Nekupuj ucelený zateplovací systém. Vše si navrhneš sám

Nepotřebuji ucelený zateplovací systém, vše si poskládám ve stavebninách sám a ušetřím. Častá chyba svépomocných stavebníků. Proč si řekneme ve videu.

Obrázek 1 pro článek Nekupuj ucelený zateplovací systém. Vše si navrhneš sám

Hodně svépomocných stavebníků právě takto řeší volbu materiálů pro zateplení. Často se stává i to, že nakupují materiály postupně. Např. nalepí polystyren a až následně koupí talířové hmoždinky pro zakotvení polystyrenu. Ale jestli jsou zrovna tyto hmoždinky zvoleny správě už mnohdy neřeší a berou spíše tu levnější variantu, která je zrovna v místních stavebninách skladem.

Stejné situace nastávají i při volbě správných profilů, napojování na otvorové prvky, klempířské prvky a další části zateplené fasády. Na šedý polystyren potřebujete jiné lepidlo než na bílý. Na paropropustný izolant potřebujeme paropropustnou omítku atd.

Jak často zmiňujeme v našem blogu, výrobci materiálů a příslušenství se opravdu snaží vše vyvíjet tak, aby všechny možné situace, které na fasádě mohou nastat, měly své systémové a funkční řešení. To znamená, že je opravdu celá řada fasádních profilů, hmoždinek a mnoho druhů omítek a nátěru.

Každý dům je jiný a vyžaduje specifický přístup a volbu materiálů tak, aby zateplení opravdu mělo smysl.

Na tohle všechno by si měl svépomocný stavebník, nebo i realizační firma odpovědět ještě před začátkem samotné realizace.

Často pak nastává situace, že v místních stavebninách mají v nabídce pouze jeden druh talířové hmoždinky, pár základních fasádních profilů (apu lišta a rožek), jedno univerzální lepidlo atd. To že se zrovna pro vaši stavbu tyto materiály nemusí hodit už vám tam ale neřeknou, každý chce prodat. A budoucí problém je na světě.

Běžné kontaktní zateplovací systémy jsou na našem trhu certifikované u několika výrobců. Ať je to CERESIT, BAUMIT, WEBER, KABE FARBEN, MAPEI, nebo kdokoliv další, kvalitou jsou všichni srovnatelní. Důležité je ale použít ucelený systém, tak jak to tito výrobci předepisují.

Každý z těchto výrobců nabízí několik systémů, od těch levnějších až po luxusní a vysoce odolné. Důležité je ale vždy dodržet danou skladbu, která je pro daný systém navržena.

Od svépomocného zateplení vás odrazovat nebudeme. Jestli jste dostatečně zruční a dokážete si většinu prací udělat sami, opravdu můžete ušetřit nemalé peníze. Vždy ale používejte správné materiály a příslušenství, a nechte si v těchto věcech poradit a systém navrhnout. Jen pak má svépomocné zateplení opravdu smysl.

Roman Studený

Poptávka zateplení

Plánujete zateplení Vašeho domu? Zadejte nám nezávaznou poptávku.

Chci zadat poptávku
Zofík
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše