Nepotřebuješ drahé fasádní profily, stačí rožek a APU lišta

Vystačím si na všechno s obyčejným rožkem a APU začišťovací okenní lištou? Je zbytečné používat ostatní fasádní profily?

Obrázek 1 pro článek Nepotřebuješ drahé fasádní profily, stačí rožek a APU lišta

Jedná se o častý názor a bohužel i velmi častou chybu. Za každou cenu ušetřit se vždy nevyplácí a šetřit na fasádních profilech určitě nedoporučujeme. Výrobci fasádních materiálů a příslušenství stále vyvíjí nové technologie a v dnešní době už si opravdu nevystačíte pouze se zakládací lištou, rohovým profilem a začišťovací APU lištou.

Moderní stavitelství vyžaduje i vyšší nároky na kvalitu a provedení celého systému. Dnešní fasády obsahují mnoho moderních prvků, které vyžadují specifický přístup a provedení. Každý prvek, který je součástí plochy fasády a nějakým způsobem ji narušuje, musí být nainstalován tak, aby nenarušil funkční vlastnosti zateplovacího souvrství a neovlivnil životnost celého systému.

Mezi tyto prvky můžeme řadit různá zařízení na fasádě, jako jsou světla, vypínače, markýzi nebo předsazené okenní rolety. Specifické nároky jsou i na uchycení dešťových svodů a hromosvodů do zateplení. Napojení zateplovacího systému na podbití a klempířské prvky, má také svá specifika a úskalí a je potřeba je zabudovat tak, aby vše tvořilo jeden ucelený systém bez slabého místa.

Pro tyto případy doporučují výrobci zateplovacích systému speciální fasádní profily, které mnoho z těchto případů řeší. V ZOFI fasády dlouhodobě spolupracujeme s výrobcem fasádních profilů LIKOV, který má ve své nabídce více než 50 různých fasádních profilů, které jsou určeny na různé části zateplovacího systému a pro různé situace, dle druhů domu a jiných specifik.

Dokáže tedy rožek a začišťovací lišta nahradit všechny tyto profily? NEDOKÁŽE!

Ano, dokážete s rožkem vytvořit mnoho pohledově pěkných detailů, ale určitě vám nenahradí např. okapovou funkci profilů s okapnicí pro odvod vody z horního ostění oken. A to je pouze jedna situace, kdy je použití rožku chybné a nedostačující.

Roman Studený

Poptávka zateplení

Plánujete zateplení Vašeho domu? Zadejte nám nezávaznou poptávku.

Chci zadat poptávku
Zofík
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše