Report z realizace omítkového souvrství BD pomocí systému Ceresit a obnovy balkonů

Report ze stavby 191023 - Omítkové souvrství BD a obnova balkonů

Obrázek 1 pro článek Report z realizace omítkového souvrství BD pomocí systému Ceresit a obnovy balkonů

Termín realizace: 2019
Omítkový systém: Ceresit
Adresa domu: Holečkova, Praha 5 Kosíře
Typ domu: Rekonstrukce bytového domu

Předseda bytového domu nás kontaktoval, na doporučení jednoho z vlastníků bytové jednotky. Zákazník požadoval vypracování cenové nabídky, ale protože neměl k dispozici výkaz výměr a ani výkresovou dokumentaci, domluvili jsme si schůzku přímo na domě. Na schůzce jsme probrali veškeré detaily k vypracování cenové nabídky a následně byl dům pohledově přeměřen.

O zateplení budovy zákazník neměl zájem, protože zdivo mělo dostatečné tepelně izolační vlastnosti, požadovali rekonstrukci vnější obálky domu a rekonstrukci balkonů. V průběhu realizace těchto prací, měla probíhat i rekonstrukce střešního pláště.

Cenová nabídka byla odeslána, spolu s technickými listy materiálů. Po schůzi SVJ byla realizace potvrzena, vypracovala se smlouva o dílo s pevným termínem realizace. Termín zákazník využil pro nasměrování subdodavatelů a ohlášení záboru komunikace. Lešení bylo přistaveno po domluvě o něco dříve, aby realizátor střešního pláště mohl použít lešení k transportu materiálu na střechu domu.

Při předání staveniště nám zákazník ukázal přípojky energií a prostor pro řemeslníky, na složení nářadí a drobného materiálu. Podepsal se soubor dokumentů pro předání staveniště a bylo určeno místo pro stavební deník.

Stav domu před začátkem realizace

Zařízení staveniště:

Jako součást staveniště, byla zajištěna na náklady zákazníka mobilní toaleta. Protože zde byly omezené parkovací možnosti, bylo předem strategicky určeno místo pro zásobování a odvoz odpadů, dále pro vůz řemeslníků a stavbyvedoucího stavby.

Na domě se začalo demontáží výlezů na střechu a demolicí soklového obkladu, proto zde bylo určeno také místo pro suť a odpad. Veškeré plochy pod lešením a prvky na domě byly zakryty proti znečištění při realizaci, otvory domu zalepeny pomocí PVC fólie s páskou.

DEMONTÁŽ PŮVODNÍCH OBKLADŮ

 

Příprava podkladu pod omítkové souvrství:

Stávající omítka domu byla až na malé lokální místa soudržná a vhodná k dalšímu postupu. Nesoudržné místa omítky se obouchaly a opatřili jádrovou omítkou. Poté byl celoplošně dům penetrován, pomocí hloubkové penetrace Ceresit CT 17.

HLOUBKOVÁ PENETRACE

 

Ostatní práce:

Na bytovém domě se začalo demontáží masivních výlezů na střechu, dále demolicí stávajícího soklového obkladu. Z balkonových konstrukcí se odstranilo dřevěné obložení a proběhla demontáž veškerých zařízení montovaných na fasádu. Balkonové konstrukce a další kovové prvky se obrousily a následně natřely. Jako nové balkonové obložení bylo vybráno, terasové prkno drážkované z modřinu, prkna byla opatřena několikrát ochranným nátěrem a následně montována na natřenou konstrukci. Po dokončení fasádních úprav, se zpětně montovala zařízení na fasádu a nová elektroinstalace pro venkovní osvětlení domu, dále montáž mříží oken a dveří v přízemí domu.

 

Fasádní armovací profily:

Dále byly použity fasádní profily firmy LIKOV - okenní začišťovacírohovýokenní okapový, omítkový ukončovací profil s armovací tkaninou. Fasádní systémové profily se instalují před realizací stěrek.

 

Armovací vrstva:

Po penetraci podkladu a opravení nesoudržných částí fasády, se realizovalo stěrkové souvrství s armovací tkaninou. V postupu se natahuje první vrstva stěrky a do ní se vkládá armovací tkanina Vertex R131, nejlépe ještě za živého stavu stěrky, se nanáší tenčí druhá vrstva. Jako stěrkovací materiál byla použita stěrkovací hmota Ceresit CT 80, spotřeba na takové souvrství se pohybuje okolo 5 kg/m2.

PERLINKA ARMOVACÍ TKANINA

 

Parapety:

Všechny okna byly opatřeny parapetem z taženého hliníku tl.1,5 mm a hliníkovými krytkami. Parapety se objednávají po stěrkování ostění, kdy je známá výsledná šířka parapetu, parapety pro naše realizace dodává firma Paramont.

OSAZENÉ PARAPETY

 

Finální úprava fasády:

Po dokončení a vytvrzení armovací vrstvy, se fasáda natře probarveným penetračním nátěrem Ceresit CT 16. Na připravený podklad byla natažena silikonová omítka v zrnitosti 1,5 mm, Ceresit CT 74, na fasádu bylo navrhnuto několik barevných variant omítky, které se natahovaly postupně. Na začátku realizace poskytneme zákazníkovi tištěný vzorník barev, podle kterého si zákazník vybere své odstíny. Pokud je požadováno zákazníkem, zajistíme vzorky omítkoviny v reálné podobě.

CERESIT CT 74 FASÁDNÍ PASTOVITÁ OMÍTKA

 

Dokončení díla:

Po vytvrzení omítky se dům prošel a detaily se upravily do výsledné podoby. Tmelení parapetů a různých detailů, celkový úklid staveniště a konečný odvoz suti a odpadu. Montáž hromosvodů a dešťových svodů do fasády, demontáž a odvoz lešení. Obchodní zástupce a pověřený technik předal dílo protokolárně, předal stavební deník a vyřešil soupis prací, na jehož základě se vystavila finální fakturace.

 

Autor reportu:

Obchodně technický zástupce

Radek Pěnica
Praha a střední Čechy
penica@zofi.cz
+420 776 186 338

Zaujal vás náš přístup k realizacím?

Máte zájem o podobné řešení pro vaši stavbu? Sdělte nám své představy!

NEZÁVAZNĚ POPTAT
Zofík
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše