Report z realizace zateplení fasády RD grafitovým polystyrenem | Valašské Meziříčí

Možná jste si mysleli, že zateplení fasády je jen o technických věcech, ve skutečnosti jde ale o mnohem víc. Cílem je také vytvořit útulný a krásný domov, který odráží váš styl nebo osobnost a vzbudí ve vás skvělý pocit, když se vracíte domů.

Obrázek 1 pro článek Report z realizace zateplení fasády RD grafitovým polystyrenem | Valašské Meziříčí

Termín realizace: 4/2023

Zateplovací systém: Ceresit Classic

Adresa domu: Valašské Meziříčí

Typ domu: Rodinný dům

Typ zdiva: plná cihla


V tomto reportu si přiblížíme realizaci zateplení vily ve Valašském Meziříčí. Naši klienti nás oslovili prostřednictvím poptávkového formuláře, který je k dispozici na našem webu, a na jehož základě jsme vytvořili předběžnou cenovou nabídku. Ta se klientům líbila, proto jsme na stavbu poslali našeho obchodně technického zástupce, který provedl přesné zaměření stavby, projednal s investory všechny důležité body realizace a následně připravil finální podobu nabídky. Poté už nic nebránilo podepsání smlouvy o dílo a upřesnění termínu realizace.

Stavba před zahájením prací:

K zateplení fasády jsme použili šedý grafitový polystyren o tloušťce 140 mm, přestože investoři z počátku uvažovali i o minerální vatě. Ta by v tomto případě měla být alespoň v tloušťce 160 mm, aby splnila veškeré požadavky vzhledem k typu zdiva, ze kterého je dům postaven.

 

Ceresit Classic - šedý polystyren

Než začala samotná realizace, naše přípravářka zajistila veškerý potřebný materiál k realizaci, sociální zázemí pro naše fasádníky a veškeré administrativní podklady. V této části si stavbu převzal náš stavbyvedoucí Honza, který s klienty po ohledání stavby společně podepsal potřebné protokoly o převzetí staveniště.

Poté jsme postavili lešení opatřené o lešenářské sítě tak, aby nedocházelo k degradaci šedého polystyrenu, zajistili jsme všechny otvory před znečištěním a poškozením a zahájili prvotní práce. Nejprve jsme očistili podklad tlakovou vodou a napenetrovali hloubkovou penetrací penetrací Ceresit CT 17.

Původní vzhled domu

Zde zatepluje ZOFI

Následně jsme mohli přistoupit k lepení izolantu lepidlem Ceresit CT 85. Vzniklé spáry mezi deskami jsme vypěnili montážní PU pěnou Ceresit WhiteTeq.

Celý dům jsme tedy vylepili šedým polystyrenem, až na plochu 34 m2, kam přišla fenolická pěna tloušťky 100 mm. Na této části domu jsme kotvili hmoždinkami Fischer Termoz CS8 II dl. 155 mm a následně osadili polystyrenové zátky.

Na terase a bocích vikýřů jsme místo klasického izolantu použili nenasákavý Perimetr SD, který se využívá nejen při zateplování soklové části, ale je vhodný zejména do míst, která jsou vystavena zvýšenému namáhání vlhkostí. Soklovou část jsme na přání investorů ponechali v původním stavu.

Po nalepení izolantu jsme desky přebrousili a následovalo osazení fasádních profilů a lišt, díky kterým je zajištěna stabilita zateplovacího systému a zároveň i ochrana před povětrnostními vlivy. Otvorové prvky jsme opatřili armovacími rohy LA-R a LA-D. Následně jsme měli povrch připravený pro natažení první vrstvy stěrky s výztužnou armovací tkaninou tzv. perlinkou. Ta je důležitá pro zpevnění celé plochy zateplení domu, zároveň je díky ní podklad pevný, rovný a v podstatě připravený na natažení finální vrstvy stěrky.

Součástí této realizace byly také klempířské práce, kdy jsme demontovali původní parapety a usadili nové. Zároveň jsme namontovali nové žlaby a okapové svody. 

Poté jsme povrch napenetrovali penetrací Ceresit CT 16 a natáhli omítku Ceresit CT 74 v odstínech FL 3, BA 6.

Grafický návrh fasády od ZOFI

V případě této stavby jsme na přání klientů vyhotovili také grafické návrhy, které majitelům usnadnily rozhodování o finálním barevném rozvržení.

Grafický návrh fasády od ZOFI

 

Dům po realizaci od ZOFI:

Dům po realizaci od ZOFI

Dům po realizaci od ZOFI

Dům po realizaci od ZOFI

Dům po realizaci od ZOFI

Dům po realizaci od ZOFI

Dům po realizaci od ZOFI

Po finálním natažení omítky jsme očistili veškerá okna a dveře, která byla opatřena fólií kvůli znečištění a následně jsme demontovali lešení.

Na závěr jsme provedli finální úklid kolem domu a poté jsme stavbu předali nadmíru spokojeným klientům.

 

Autor článku:

Rozpočty, příprava, odbyt staveb Monika Fridrišková, DiS.
Monika Zdařilová, DiS.
Sociální sítě, blog

 

Zdá se vám, že fasáda vašeho domu ztrácí každým dnem svůj půvab?

Rádi vám pomůžeme proměnit váš dům v útulný a energeticky úsporný domov.

NEZÁVAZNĚ POPTAT
Zofík
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše