Založení zateplovacího systému s využitím PVC zakládací sady ETICS

Zakládací sada ETICS je dalším často používaným způsobem založení zateplovacího systému. V tomto videu popisujeme jak správně tento způsob použít.

Obrázek 1 pro článek Založení zateplovacího systému s využitím PVC zakládací sady ETICS

Dalším běžně používaným způsobem založení zateplovacího systému je využití PVC zakládací sady ETICS. PVC sadu tvoří několik komponentů.  Díky pevné plastové montážní liště vytvoříte rovné a pevné založení systému, na které můžete začít postupně klást první řadu izolačních desek. Pro patřičnou rovinu založení je nutné použít vymezovací podložky a následně lištu připevnit natloukací hmoždinkou. 

Výhodou PVC zakládací sady je její variabilita, kde si pomocí jednotlivých komponent pohodlně nastavíte šířku založení dle použíté tloušťky izolantu, a to až do šířky 300 mm. Na montážní lištu LIKOV LW-Z20 se nasadí prodlužovací díl LIKOV LW-Z23 pro nastavení požadované šířky založení a následně přechodová lišta LIKOV LW66-2 s nepřiznanou okapnicí a nakašírovanou armovací tkaninou. 

Takto založený zateplovací systém vytváří estetický detail, založení je pevné a patřičně rovné a zároveň plní důležitou okapovou funkci pro odvod vody z povrchu fasády. 

Podrobně tento způsob založení popisujeme v přiloženém VIDEU.

Potřebujete fasádní profily pro vaši stavbu?

Založení zateplení na plastovou zakládací sadu má své výhody. Potřebné komponenty vám rádi dodáme na vaši stavbu.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU
Zofík