Založení zateplovacího systému s využitím PVC zakládací sady ETICS

Zakládací sada ETICS je dalším často používaným způsobem založení zateplovacího systému. V tomto videu popisujeme jak správně tento způsob použít.

Obrázek 1 pro článek Založení zateplovacího systému s využitím PVC zakládací sady ETICS

Dalším běžně používaným způsobem založení zateplovacího systému je využití PVC zakládací sady ETICS. PVC sadu tvoří několik komponentů.  Díky pevné plastové montážní liště vytvoříte rovné a pevné založení systému, na které můžete začít postupně klást první řadu izolačních desek. Pro patřičnou rovinu založení je nutné použít vymezovací podložky a následně lištu připevnit natloukací hmoždinkou. 

Výhodou PVC zakládací sady je její variabilita, kde si pomocí jednotlivých komponent pohodlně nastavíte šířku založení dle použíté tloušťky izolantu, a to až do šířky 300 mm. Na montážní lištu LIKOV LW-Z20 se nasadí prodlužovací díl LIKOV LW-Z23 pro nastavení požadované šířky založení a následně přechodová lišta LIKOV LW66-2 s nepřiznanou okapnicí a nakašírovanou armovací tkaninou. 

Takto založený zateplovací systém vytváří estetický detail, založení je pevné a patřičně rovné a zároveň plní důležitou okapovou funkci pro odvod vody z povrchu fasády. 

Podrobně tento způsob založení popisujeme v přiloženém VIDEU.

Potřebujete fasádní profily pro vaši stavbu?

Založení zateplení na plastovou zakládací sadu má své výhody. Potřebné komponenty vám rádi dodáme na vaši stavbu.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU
Zofík
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše