Zateplení fasády bytového domu. Průběh realizace.

Jak v praxi vypadá průběh realizace zateplení bytového domu v podání ZOFI fasády?

Obrázek 1 pro článek Zateplení fasády bytového domu. Průběh realizace.

ZOFI fasády se specializují na zateplení fasád zděných nebo panelových bytových domů. Ročně naše stavební společnost ZOFI fasády s.r.o. realizuje tisíce m2 zakázek zateplení fasád a kompletních zateplení staveb bytových domů a to včetně projekčních prací s možností vyřízení dotace na zateplení fasády, střechy, otvorových prvků a dalších konstrukcí bytového domu.

Od roku 2006 jsme zateplili přes 40 staveb starých zděných a panelových bytových domů a novostaveb bytových domů. Zejména se specializujeme na malé a středně veliké stavby bytových domů v SVJ vlastnictví.

Naše zkušenosti z praxe jsou obrovské a upřímně řečeno neexistuje stavební detail na zateplené fasádě bytovky, který bychom ještě neřešily a úspěšně technicky nevyřešily. Vždy se snažíme najít jen funkční řešení.

ZOFI fasády mají zpracovány všechny tyto konstrukční detaily s fotodokumentací a popisy skladeb v speciálním manuálu ZOFI fasády - DETAILY ZATEPLENÍ FASÁD.

Manuál zaručuje stejnou kvalitu a provedení detailů zateplení fasády na všech našich zakázkách. Je vložen na každé naší stavbě u stavebního deníku, tak aby se naši pracovníci a investor se stavebním dozorem mohli přesvědčit, že práce jsou realizovány, jak mají a nedochází k odklonu od námi deklarované 100% kvality provedení a následné plné funkčnosti fasády. Detaily nám slouží i k zaškolování nových fasádníků izolatérů.


Jak naše realizace zateplení fasády bytového domu vypadá v praxi?

Naše firma realizuje všechny stavební zakázky řádně a v souladu s legislativou ČR.
Na každou stavbu je podepsána řádná smlouva o dílo, kde jsou stanoveny všechny důležité body realizace díla, platební podmínky, termíny, záruky a další ujednání. Vždy se snažíme o oboustrannou výhodnost smlouvy.

Každou stavbu řídí odborný fasádní technik – mistr, který dohlíží na zařízení staveniště (oplocení stavby, mobilní WC, zakrytí komunikačních ploch před zašpiněním, BOZP banner na lešení, stavba lešení se zasíťováním a vyvěšením reklamních bannerů ZOFI fasády).

Stavení mistr si převezme v dohodnutém termínu staveniště daného bytového domu a po dohodě s investorem se postará o dovoz a složení fasádních materiálů na předem určeném místě.

Stanoví se i místo na shromažďování stavebního odpadu. Stavba je každý den večer uklízena po skončení prací našich fasádníků. Odpad uklízíme do PVC pytlů, ty průběžně ze stavby odvážíme. U větších zakázek je na stavbě přistaven kontejner na odpad.

Snažíme se, aby život obyvatel bytového domu nebyl po dobu našich prací nijak výrazně omezován. Stavební zateplovací práce proto málo kdy provádíme na celé stavbě a ploše fasády naráz. Většinou lešení postavíme na 2 strany domu a po jejich zhotovení postupujeme na další strany domu.

Před nástupem na stavební zateplovací práce si mistr převezme staveniště a založí stavební deník pro každodenní záznamy prací, počasí a teplot. Stanoví se kontrolní dny prováděných prací.
Všechny detaily, problémy, změny, více a méně práce se řeší průběžně a hned se daný problém vždy musí vyřešit ke spokojenosti zákazníka a plné funkčnosti fasády.

Na každé naší stavbě zateplení fasády bytovky pracuje proškolená partie našich osvědčených fasádníků izolatérů v počtu 4-6 pracovníci u větších bytových domů 6-10 fasádníků. Ti nesou plnou zodpovědnost za 100% provedení prací a svěřený materiál.

Stavení technik mistr kontroluje a podrobně fotí každý úsek provedených prací. Fotky jsou ukládány na náš CLOUD a zpřístupněny investorovi a stavebnímu dozoru k nahlížení a kontrole.


Stěžejními body kontrol stavebních prací zateplené fasády bytovky jsou:

 • kontrola soudržnosti a únosnosti podkladu s následným opatřením
 • zalepení všech otvorových prvků na fasádě před poškozením
 • založení izolantu na zateplení soklu a fasády
 • zalepení tepelné izolace a její rovinatost s dokonalým zaplněním spár mezi izolanty speciální PUR pěnou Ceresit Whitec
 • kotvení tepelné izolace (provádíme pouze závrtnou montáž nebo zápustnou montáž s krycí izolační zátkou). Provedení výtažné zkoušky na vybraný kotevní prvek
 • osazení rohových a dalších fasádních profilů s diagonálním ztužením kolem otvorů
 • zapravení izolace kolem kastlíků předokenních žaluzií a rolet
 • provedení armovací vrstvy, rovinatost a tl. armovací vrstvy
 • osazení parapetních prvků a jiných klempířských prvků oplechování spojené s fasádou
 • osazení prostupů, větracích a elektroinstalačních prvků
 • osazení kotevních prvků na markýzy
 • penetrace pod omítku
 • natažení fasádní probarvené omítky, její začištění a napojení více odstínů
 • osazení klempířských prvků (svody)
 • osazení hromosvodu
 • celková komplexní kontrola provedených prací hotové fasády s výsledným dojmem a detailem

Po celou dobu provádění zateplovacích a jiných stavebních prací na bytovce je investor informován o průběhu prováděných prací a mistr zapisuje změny do stavebního deníku a soupisu provedených prací, kde informuje zákazníka o změnách rozpočtu a více nebo méně pracech. Ty jsou pak poslány k odsouhlasení investorovi.

Hotové stavební dílo se zákazníkovi předá na základě předávacího protokolu.
Po předání hotového díla je zákazníkovi předložen referenční list k vyplnění, kde zodpoví pár otázek ohledně průběhu prací a jeho spokojenosti s pracovníky a techniky ZOFI fasády.

Jako poděkování zákazníkovi za jeho důvěru v naše služby vytiskneme rodný list fasády a předáme jej zákazníkovi s malou pozorností.

Vaše spokojenost a neustálá informovanost v průběhu stavby je pro nás na prvním místě.

Roman Studený, majitel ZOFI fasády

Zaujal vás náš přístup k realizacím?

Máte zájem o podobné řešení pro vaši stavbu? Sdělte nám své představy!

NEZÁVAZNĚ POPTAT
Zofík
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše