Zdivo z termo bloků nemusím zateplovat, stačí termo omítka

Nové zdivo z termo bloků výrobců HELUZ, POROTHERM A YTONG není potřeba dodatečně zateplovat, STAČÍ TERMO OMÍTKA.

Obrázek 1 pro článek Zdivo z termo bloků nemusím zateplovat, stačí termo omítka

Tyto systémy s termo bloky už samy o sobě splňují určité parametry na tepelný odpor a lze z těchto bloků postavit nízkoenergetický až pasivní dům. Zákazníci, kteří staví dům v systémové výstavbě těchto výrobců, kde je navržena dle projektové dokumentace větší tloušťka termo bloku často řeší otázku co s fasádou.

  • Máme ji dodatečně zateplit menší tloušťkou izolantu?
  • Postačí nám termo omítka?
  • Firmy pro realizaci termo omítky jsou moc drahé...
  • Nemůžeme najít firmu, která by termo omítku nanesla

Pravidelně se k nám dostává cela řada podobných dotazů a informací.

Nanesení termo omítky a vytvoření souvrství fasády je značně časově náročné. Jedná se o mokrý proces, kdy každý milimetr vrstvy termo omítky vyžaduje cca den schnutí, což u tloušťky termo omítky 3 - 4 mm už značně prodlužuje dobu realizace fasády. Delší čekání na realizace dalších vrstev, delší pronájem lešení atd.

To je jen jeden z důvodů, proč jsou u těchto termo bloků stále ve hře kontaktní zateplovací systémy, popřípadě provětrané. Je tedy důležité stavět z termo bloků o větší tloušťce zdiva, nebo raději zvolit menší tloušťku a dodatečně dům zateplit?

Na našich webech JAK ZATEPLIT HELUZ A POROTEHERM.CZ a JAK ZATEPLIT YTONG.CZ máme vypracované posudky a informace k jednotlivým tloušťkám a druhům termo bloků a jiných, menších tloušťek zdiv, které tito výrobci nabízí.

Ke všem těmto druhům zdiva jsou postupně navrženy druhy zateplení dle použitého izolantu, ať jsou to termo omítky, bílý fasádní polystyren, šedý fasádní polystyren, fasádní vata, fenolická pěna, PUR izolace systému NEW THERM, nebo třeba paropropustné izolanty Baumit Open.

Díky těmto posudkům můžeme srovnat jednotlivé varianty výstavby a porovnat teplotní spády a kondenzační zóny jednotlivých systémů.

Dodatečné zateplení zdiva dokáže skrýt řadu nedostatků výstavby novostavby jako jsou špatně zateplené překlady a vyztužující věnce. Dále je kontaktní zateplení ideální pro instalaci před-okenních žaluzií nebo předsazených oken.

Na trhu jsou dnes i zdící bloky výrobce KM BETA z vápenopísku, které mají perfektní akumulační a akustické vlastnosti, jsou hutné, zdí se na pěnu a jsou o tloušťce od 17 do 24 cm. Tyto materiály mají perfektní akumulační schopnost, ale vyžadují dodatečné zateplení velkou tloušťkou izolace, kdy se může např. u šedého polystyrénu tato tloušťka pohybovat až v rozmezí 28 - 34 cm nebo u PUR izolací 16 - 20 cm.

Před stavbou novostavby vždy zohledněte to, co od daného způsoby výstavby očekáváte. Pokud chcete standartní až nízkoenergetický dům, je na místě zvolit stavbu z termo bloků.

Pokud chcete svůj dům v nízkoenergetickém až pasivním nulovém standartu, doporučujeme zdivo s vysokou akumulační schopností a větším dodatečným zateplením, kde pak můžete zakomponovat kvalitnější předsazenou montáž oken, odvětrávací systémy, systémy před-okenních žaluzií.

Našim zákazníkům vždy s výběrem správné izolace radíme. V případě zájmu využijte naši DISKUZI O ZATEPLENÍ, kde na běžné dotazy " jaký izolant a jakou tloušťku" odpovídáme praktický denně.

Roman Studený

Poptávka zateplení

Plánujete zateplení Vašeho domu? Zadejte nám nezávaznou poptávku.

Chci zadat poptávku
Zofík
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše